Suszarki do rąk kieszeniowe Dyson

suszarki kieszeniowe dyson

O suszarkach kieszeniowych firmy Dyson powiedziano i napisano już wszystko. Są to urządzenia bardzo trwałe, energooszczędne a do tego piekielnie skomplikowane (konstrukcja, moduły). Uznawane za numer jeden na świecie. Angielski producent suszarek nie nastawia się na minimalizm, dlatego produkty firmy Dyson kosztują sporo i są przeznaczone głównie dla firm, urzędów oraz fabryk. W tym artykule chcemy przybliżyć niesamowite osiągi suszarek marki Dyson. Porównamy je do innych, tańszych. Zachęcamy do lektury.

Jak to działa?

Suszarki do rąk kieszeniowe dyson działają podobnie jak inne, ale są o wiele szybsze. Od momentu przyłożenia mokrej dłoni do nawiewu potrzeba zaledwie dziesięciu sekund, aby osuszyć rękę. Proszę to sobie wyobrazić: Wychodzicie z toalety, myjecie dłoń i po dziesięciu sekundach jest ona idealnie sucha. Dla porównania warto wyobrazić sobie to samo, ale oprócz suszarki wykorzystamy zwykły papier przemysłowy. Sam czas rozwijania papieru to około dziesięć sekund. Później musimy rękę osuszyć co zajmie nam kolejne dziesięć, może piętnaście sekund. Dłoń i tak nie jest idealnie sucha, a wilgotna. Cała operacja zajęła nam ponad pół minuty. Porównajcie to sobie sami: 10 sekund i dłoń jest idealnie sucha, a 30-35 sekund, mnóstwo papieru i wilgotna dłoń.

Suszarka Dyson nie byłaby tak spektakularnym produktem, gdyby nie specjalne wirniki o dużej mocy potrafiące zagwarantować obroty na poziomie 88 000 (!)/minuta. To również proszę sobie wyobrazić. Specjalny grzejnik nagrzewa się do wysokiej temperatury, a później dzięki 88 000 obrotom na minutę (14,666 obrotów na 10 sekund) wypuszcza bardzo ciepłe powietrze i w dziesięć sekund osusza dłoń. Dla wielu osób jest to niewyobrażalne, jak skomplikowane lecz idealne technicznie jest to urządzenie. Gwoli ciekawostki – w czasie dziesięciu sekund potrzebnym do ususzenia dłoni główny mieszacz powietrza obraca się prawie 15 000 razy.

Suszarki Dyson to urządzenia drogie, ale doskonałe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nimi bliżej. W kilku innych artykułach napisaliśmy o nich nieco więcej niż tutaj.

Dwa najpopularniejsze modele suszarek do rąk marki Dyson

Suszarka do rąk Dyson Airblade V

Suszarka do rąk Dyson Airblade V

Suszarka do rąk Dyson Airblade AB 14

Suszarka do rąk Dyson AB 14