Wytwórnie

Zabiegi w pracowni MF Fizjoterapia

Zabiegi w pracowni MF Fizjoterapia
Zabiegi w pracowni MF Fizjoterapia

Rehabilitacja czerpie od dawna z nowoczesnych źródeł, które pozwolą na przyśpieszenie procesów leczenia pacjentów jak i również na samo zwiększenie ich efektywności. Dzisiaj biostymulacja laserowa jest bezapelacyjnie jedną z bardziej interesujących metod leczenia, która powoduje zdecydowane przyspieszenie reakcji fizjologicznych, które z kolei wywoływane są naświetlaniem tkanek przy pomocy promieni laserowych. Promieniowanie lasera posiada korzystne działanie, bowiem odpowiada za wywoływanie fizjologicznych odruchów powstałych w układzie naczyniowym tkanki. Ma to olbrzymie znaczenie, gdyż dzięki temu zwiększa się przepływ krwi, działanie szpiku staje się jeszcze aktywniejsze.

Dodatkowo powiększa się stężenie endorfin które odpowiadają za zmniejszenie odczucia drętwienia oraz dolegliwości bólowych. Terapia powinna być stosowana w szczególności w przypadku, gdy mamy styczność z wszelkiego rodzaju zapaleniami ścięgien. Osteoartroza również może być leczona tą techniką. Rehabilitacja tego rodzaju jest skuteczna, ale tak samo jak jest to w przypadku innej formy rehabilitacji, również tu są przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z tej metody. Nie zalecimy jej na przykład w przypadku chorób nowotworowych, krwawienia z przewodu pokarmowego czy przy padaczce. Schorzenia przebiegające z gorączką także są problematyczne, nie można przy nich używać laserowych technik leczenia.

Klasyczna rehabilitacja nie odbędzie się bez dobrego masażu. Jest to niezbędny element leczenia. Bardzo dobrze o tym wiedzą w mf-fizjoterapia.pl. Doświadczony rehabilitant, który posiada holistyczne przygotowanie do wykonywania zawodu daje gwarancję tego, iż skupi się przede wszystkim na określeniu źródeł objawów bólowych. Masaże klasyczne są polecane przy bardzo wielu procesach rehabilitacyjnych. Ich specyfika może się różnić od siebie i dlatego w gabinetach fizjoterapii mamy do styczność z wieloma rodzajami masażu. Typ masażu dostosowany jest do innego typu działania, innego schorzenia. Fizjoterapeuta ma opanowane wszystkie ważne warianty, które realizuje perfekcyjnie.

zamów mf-fizjoterapia.pl
519899191
021176990
8851573556
ul. Łagiewnicka 12 50-512 Wrocław
  • Zabiegi w pracowni MF Fizjoterapia
  • Zabiegi w pracowni MF Fizjoterapia
  • Zabiegi w pracowni MF Fizjoterapia
  • Zabiegi w pracowni MF Fizjoterapia
  • Zabiegi w pracowni MF Fizjoterapia